Після сніданку – П’єр Огюст Ренуар

Після сніданку   Пєр Огюст Ренуар

На картині “Після сніданку” зображена звичайна побутова сцена. У роботах імпресіоністів практично немає соціальної критики. Митці цього напряму намагалися відобразити на своїх полотнах короткі миті буття аналогічно фотографам. Сюжети для них ставали другорядними і активно взяті з повсякденного життя.

Художній твір нагадувало окремий кадр, фрагмент рухомого світу. Саме тому всі його частини ставали рівноцінними і однаково брали участь в образній побудові роботи. Разом з тим з’являлася випадковість сюжету і неврівноваженість композиції, сміливі зрізи фігур, незвичайні складні ракурси – це допомагало активізувати простір, надати йому складність і глибину.

За столом, серед зелені, сидять дві жінки. Одна з них влаштувалася на підлокітнику дивана, спершись на сидіння. Вона одягнена в темне плаття, її витончені руки приховують чорні напівпрозорі тонкі рукавички. На її тлі друга дівчина, одягнена у світле вбрання, виглядає більш витончено і елегантно.

Природне підкреслює крихкість букет дрібних фіолетових квітів на капелюшку. Точно такий же затиснутий і в її руці. Постать чоловіка, прикуривающего цигарку, як би ненароком обрізана, щоб акцентувати увагу на дівчат. Ренуар милується своїми героїнями і, немов граючи, підкреслює існуючу між ними різницю: темне і світле, серйозність і наївність, фатальна пристрасть і чистота… Такі полярні характеристики можна дати цим двом жінкам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)