Після Ванни – Едгар Дега

Після Ванни   Едгар Дега

“Після ванни” – невелике полотно імпресіоніста Едгара Дега. Це пастельний живопис – коник автора. Малюнок виконаний на щільному папері, наклеєної на картон за допомогою декількох пігментів – пастелі, темпери та гуаші. Картина Дега, втім, як і вся серія милих купальниць, достатня тендітна у зв’язку з неміцними властивостями пастелі.

Незважаючи на те, що автор писав пастеллю, попередньо розчинивши її в гарячій воді, як маслом, фарба з часом втрачала вологу і висихала. Звідси ця потертість і не прокрашенние шматки. Техніка письма, поєднує в собі кілька матеріалів фарби, відрізняла полотна Дега бархатистою структурою і ніжною поволокою. Дана робота – не виняток. Жінка відверто хороша собою. Її тіло дихає не тільки чистотою, але і молодістю, яку можна позначити сформувалася зрілістю. Анатомія героїні така, що можна судити про її здоров’я. Вона не виснажена, свіжа і лисніє від вологи.

Груди дами пружна, що говорить про не відбувся материнство. Хоча цей нюанс міг бути легко замаскований автором. Каштанове волосся, коротко підстрижені, не встигли висохнути і кошлатою копицею приховують лоб. Бажання промокнути спину змусило прийняти неприродну позу. Тонка рука особи занесена далеко за спину, загостривши куточок ліктя.

Колірне рішення роботи не імпульсивне, а спокійне. Пісочний фон занадто блідий, щоб викликати дискомфорт. Шкіра жінки в ванільних тонах виглядає природно, те ж саме можна сказати про задрапірованому простирадлі і рушник. Побутова сцена з життя, немов шматок розповіді з буднів простої жінки. “Після ванни”, як складова в мозаїці численних дівчат, вимитих, мокрих або купаються, розкриває талант Едгара і його прагнення передати будні обивателя такими, якими їх бачить і проживає сам глядач, кожен день, рік за роком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)