Пісня про віщого Олега – Віктор Васнецов

Пісня про віщого Олега   Віктор Васнецов

Картина В. М. Васнецова “Пісня про віщого Олега” є ілюстрацією до однойменної балади. Основною діючою особою на картині є сам князь і чарівник, якого він зустрів волею долі. За князем ми бачимо його військо, якому довелося пройти чимало походів і боїв.

Серед досвідчених воїнів зустрічаються і молоді. За чарівником розташований чорний, похмурий ліс. Чарівник щось говорить Олегу, а той його уважно слухає. Старець пророкує Олегу подальшу долю, видно вона дуже нелегка, тому що Олег дуже насуплений і насторожений. Все військо завмерло в очікуванні.

Васнецов зобразив старця дуже грізним, величавим. Він побачив на своєму повіці багато горя, кривди, тому вже нічого і нікого не боїться. Він одягнений у біле довге вбрання, подвязанное поясом. У нього В руках палиця, на яку він спирається. У нього сиві густі волосся. Весь образ говорить про його мудрість.

Старий пророкує щось жахливе, але в це треба повірити і прийняти, тому що старець ніколи не помиляється, він дуже досвідчений. Старий навіть не боїться гніву князя, він говорить лише те, що бачить. Він буквально читає книгу, дивлячись на обличчя Олега, і виконує небесну волю.

Ще більшу похмурість картині надає ліс, розташований за спиною старця. Образ цього лісу буквально ще більше нагнітає страх від передбачення. Особливий контраст художник зобразив, намалювавши дрімучий ліс і світлу даль, розташовану за спинами воїнів, звідки вони прийшли.

Дуже незвично і те, що такий мужній воїн змириться з прогнозом, в якому говориться, ніби він прийме смертельний удар від свого коня. Згідно з переказами, після смерті коня, через багато років, Олег знайде його останки, наступить на його череп, а звідти вилізе змія і вжалить Олега. Укус виявиться смертельним.

Крім цієї картини, В. М. Васнецов не раз створював картини до балад і став засновником нового напряму в ілюструванні літературних творів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)