Пітер Рубенс з Антоніс Ван Дейком – Пітер Рубенс

Пітер Рубенс з Антоніс Ван Дейком   Пітер Рубенс

Хтось з майстерні Рубенса об’єднав в копії два автопортрети, бажаючи відзначити ідеальний союз і славу двох фламандських художників.

Антоніс ВАН ДЕЙК – фламандський художник, один з творців парадного аристократичного портрета 17 в. У 10-річному віці Ван Дейк був відданий на навчання до антверпена живописцю Х. ван Балена, а в 1618 прийнятий в гільдію живописців св. Луки. Працюючи в майстерні Рубенса, він з 1617 став співпрацювати з ним у виконанні деяких замовлень.

Виняткову обдарованість Ван Дейка як портретиста першим помітив Рубенс. Саме він, побачивши портрети, написані молодим Ван Дейком, зазначив і став сприяти розвитку портретного дарування свого прославленого згодом учня.

Вже у своїх ранніх творах Ван Дейк прагнув відійти від прямого наслідування прийомів прославленого вчителя і досягти більш самостійних живописних рішень. У 1621-27г Ван Дейк жив в Італії, де вивчав італійську живопис. Його повернення збіглося з часом закордонної дипломатичної діяльності Рубенса. У відсутності вчителя, Ван Дейк практично стає першим художником Фландрії; він призначений одним з придворних живописців іспанської наместници Ізабелли.

Стиль парадного портрета бароко Ван Дейк довів до досконалості. Персонажі його парадних портретів відрізняються внутрішнім благородством і аристократичною витонченістю і разом з тим живої характерністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)