Північний край – Віктор Васнецов

Північний край   Віктор Васнецов

Північні краї – це безмежні простори, дика природа і чисті річки. Це незаймані людьми місця. Такі місця не можуть не викликати захоплення, бурю емоцій і вражень. В. М. Васнецов намалював картину “Північний край” саме під враженням від тутешніх незвичайних красот.

Я думаю, що такі пейзажі характерні для природи Сибіру. Тут зображена річка, яка протікає між непрохідними лісами. Картина намальована з такого ракурсу, що дозволяє розглянути всі визначні пам’ятки. З самої вершини пагорба відкривається дивовижний вид на простори.

Художник постарався створити образ річки холодним, крижаним, як і належить північним місцях. Для цього він використовував холодні відтінки фарб, такі як сині, світло-сині і сірі. Звиваючись, річка йде до горизонту. Від картини ніби віє холодом, який виходить від гірських річок. У повітрі видна невелика серпанок. Ліс зображений у блідо-зелених тонах. Йому, судячи з усього, дуже багато років, він буквально непрохідний. У такий покинутій місцевості практично неможливо зустріти нікого, крім рідкісних птахів і тварин, які звикли до суворих умов.

В небі зображені похмурі, важкі хмари. Крізь них ледве пробивається сонце, яке дуже рідко висвітлює цю місцевість, тому вона здається млявою, суворою і похмурою. Те, що сонце зображено на заході ще більше вказує на сумрачное стан природи.

На картині намальований північний край дуже незалежним і волелюбним. Російська природа показана спокійною і таємничої, що дуже точно передано художником з допомогою його геніальних прийомів. Він показує красу цієї миті, бо після заходу сонця пейзаж зануриться в темряву ночі.

До теми пейзажів вдавалися неодноразово багато художників, але одним з кращих вважається В. М. Васнецов. Йому вдається розкрити природу з незвичайною, дивовижною боку. Навіть такі моменти, на які звичайна людина може бути і не звернув увагу, він показує з точністю, властивою лише йому.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Північний край – Віктор Васнецов.