Півнячі бої перед групою молодих жінок – Адольф Монтічеллі

Півнячі бої перед групою молодих жінок   Адольф Монтічеллі

Адольф Монтічеллі – одна з найсуперечливіших постатей у мистецтві. Деякі наполягають на те, що фігура ця незначна на тлі інших сучасників, інші ж, навпаки, кажуть, що художник був попередником імпресіонізму і навіть фовізму. Оскар Уайльд і зовсім журився, що багато полотна Монтічеллі йому довелося продати через свого розорення.

Тим не менш майстер належав до того типу людей, які впевнено йдуть за своїм стилем, повністю покладаючись на своє бачення і твердість руки. Представлена картина миттєво привертає увагу, в першу чергу, із-за незвичайної “рваної” імпульсивної техніки. Дійсно, працював художник незвично – він не обтяжував себе попередніми олівцевими начерками, писав швидко за допомогою кисті, шпателя, а іноді і пальців. На темному тлі постає дивовижний сюжет – бої півнів, на які, збившись в нерівний півколо, дивляться жінки.

Дуже складно виділити фігури птахів, так і людей на картині – обриси їх змазані. Друге, що звертає на себе увагу – використання чистих і яскравих фарб, які надають роботі неповторну чарівність. Ось такий прийом – яскраві вкраплення фарб на рівному темному тлі – улюблений прийом художника.

Монтічеллі не був визнаний світом мистецтва за життя – роботи його піддавали критики і уїдливим характеристиками. Лише через понад 20 років після смерті художника, вже перша виставка його робіт стала сенсацією, викликавши неабиякий інтерес до творчості майже забутого майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Півнячі бої перед групою молодих жінок – Адольф Монтічеллі.