Платанова алея – Вінсент Ван Гог

Платанова алея   Вінсент Ван Гог

Навесні 1888 року у творчості Ван Гога відбувається новий сплеск. Довгоочікуване тепло, що дозволило художнику вийти на пленер, нові надії і плани, пов’язані з переїздом до Арль, – все це відбилося в його живопису, наповнивши її яскравими емоціями, звучними колірними поєднаннями, новими ідеями і свіжими мотивами.

Весняні пейзажі Арльзского періоду повні незвичайної життєвої сили. В “Платанова алеї” головним героєм полотна стає сонце. Його промені освітлюють посаджені рівним рядом дерева, їхні стовбури і гілки починають грати яскравими охристими і жовтими відблисками на тлі незвично-синього весняного неба.

Композиція картини закрита, оскільки автор в першу чергу намагався передати ефекти весняного освітлення на великих стовбурах платанів. Але при цьому художник передав і глибину пейзажу, посиливши лінійну перспективу повітряної. Весняне небо ніби забарвлює місток з йдуть по ньому складом на дальньому плані в яскраво-синій колір.

Холоднувато-зелений колір трави переходить в гру теплих вохристих, коричневих і червоних відтінків на передньому плані. Великі рівні мазки створюють ефект барвистою мозаїки. Все це наповнює пейзаж повітрям, допомагаючи передати світле стан природи, що пробуджується.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)