Плавець – Сальвадор Далі

Плавець   Сальвадор Далі

На цій картині, написаної в 1924 році, Дали зобразив свого друга Хуана Хирау. В даний час полотно зберігається в родині нащадків Хирау. На пляжі на розстеленій білому покривалі засмагає чоловік. На ньому типовий для того часу купальний костюм, ступня однієї ноги закинута на зігнуте коліно іншої. Ліктем руки він прикриває очі від сонця.

Недалеко від нього стоїть білий автомобіль. У живописній манері можна угледіти вплив Пікассо часів “блакитного” і “рожевого” періодів та частково наступних авангардистських експериментів. Це ще не кубізм, але вже в наявності деякий свідоме огрубіння фактури, милування підкресленій різкості складок на одязі і покривалі, легка “геометричність” в промальовуванні м’язів грудей і шиї лежачу людину. Знаменитий портрет Луїса Бунюеля, написаний Дали в тому ж році, виконаний в тій же манері.

А через два роки художник створить картину “Плоть на каменях”, в якій повністю дотримані всі канони кубізму, і яка зображує яка засмагала на пляжі жінку. Дали в той час у пошуках власної манери письма звертався до різних стилів і наслідував багатьом відомим художникам свого часу, але в результаті його авторський стиль пішов далеко в бік від кубізму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)