Площа на виїзді з міста – Борис Кустодієв

Площа на виїзді з міста   Борис Кустодієв

Для театру Кустодієв тал дуже багато – як до, так і після революції. На жаль, далеко не всі постановки, художником яких він виступав, були здійснені. Театральність самої живопису Кустодієва не могла не привести його в театр.

Перший же досвід в цій області приніс йому успіх, зробивши бажаним гостем в будь-якому столичному театрі. Цим досвідом стало в 1911 році оформлення декорацій до спектаклю за п’єсою Островського А. “Гаряче серце” у московському театрі К. Н. Незлобіна.

Цікаво, що свої ескізи до вистави Кустодієв створював, перебуваючи на лікуванні у Швейцарії. Зберігся ескіз “Площа на виїзді з міста” з образом “вічної Росії” показує, наскільки близько було театральне творчість художника його станкового живопису.

Особливо багато оформляв Кустодієв п’єси Островського, що відповідало характеру його дарування. В 1924-26 роках гучний успіх супроводжував його оформлення вистави “Блоха” . У ньому сплелися лубок, гротеск, пародія, реальність, веселощі і трагедія, і ця “гримуча суміш” припала до серця тодішньому глядачеві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)