Площа Тертр – Моріс Утрілло

Площа Тертр   Моріс Утрілло

Неяскраві фарби черепичних дахів, брудні, потріскані стіни, голі дерева – у творчості Утрілло саме так виражено його загострене почуття настороженості по відношенню до навколишнього світу, його самотність. Площа Тертр на подив пустинна, площинність її архітектури певним чином перетворює її майже в декорації, обсяги здаються уявними, за ними не вгадується простір.

“Монмартр” перекладається як “Пагорб мучеників”, район отримав свою назву на честь святого Діонісія Ареопагіта, першого єпископа Парижа. За переказами, саме тут він прийняв мученицьку смерть. У XVIII столітті Монмартр був просто маленьким селом. У XIX столітті це гарне місце відкрили для себе художники і поети. По крутих схилах Монмартра неможливо було проїхати на колісних екіпажах, тому підніматися на пагорб доводилося пішки, по алеях або вузьких вуличках, багато з яких являли собою гігантські сходи.

З вершини Монмартра Париж видно як на долоні. Монмартр став батьківщиною сумного художника Моріса Утрілло, чиє життя і творчість невіддільні від Парижа. Наш знаменитий “мирискусник” Олександр Бенуа одного разу написав: “Коли трапиться забрести в якусь провінційну глушину або в один з тих кварталів Парижа, які більш провінційні, ніж сама глуха справжня провінція, то мимоволі станеш дивитися на навколишній “через Утрілло” і все це жалюгідне, сумне доведеться прийняти в душу, в ньому знайдеш і красу і поезію. Це благо, це збагачення” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Площа Тертр – Моріс Утрілло.