Площа Восьми вулиць від воріт Судзикай – Утагава Хиросигэ

Площа Восьми вулиць від воріт Судзикай   Утагава Хиросигэ

За воротами Судзитигаимон знаходилася площа, яка служила для запобігання пожежі. Від неї відходили вісім доріг, звідси і назва – Яцукодзи: “Вісім вулиць”. В Японії часто використовували цифру вісім для позначення безлічі чого-небудь. По карті того часу можна дізнатися, що вулиць насправді було більше десяти.

Особливість цієї гравюри в тому, що Хиросигэ не зображує центральну частину площі з воротами Судзикай гомін. Художник показав жваву площа, видиму від воріт, охоронну будку біля мосту Сехэйбаси, але сам міст не видно. На відміну від площ в Європі, площі в японських містах не служили для збору людей, вони були прохідними. Зліва внизу – процесія подружжя дайме, що знаходиться в паланкіні, вкритій червоною тканиною. Процесію очолюють дівчата-служниці.

Праворуч внизу – даху чайних будинків а, угорі ліворуч – резиденція самураїв. Уздовж берега посаджені верби. На іншому березі річки Кандагава видно синтоїстський храм Кандамедзин. В квадратному картуші – прозорий візерунок панцира черепахи. Як і багато інші листи серії, пізній варіант цієї гравюри більш інтенсивний за кольором. Крім того, художник замінив жовтий фон квадратного картуша червоним, що робить гравюру виразніше і гармонійніше..

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Площа Восьми вулиць від воріт Судзикай – Утагава Хиросигэ.