Площа Згоди – Едгар Дега

Площа Згоди   Едгар Дега

Ця картина є важливою віхою у розвитку не тільки французької, але і європейського живопису XIX століття перш за все тому, що до неї нічого подібного з точки зору композиції не було створено. Вона пройшла складний шлях реставрації і лише зовсім недавно, 19 травня 2012 року, була представлена на виставці “Відроджені шедеври”, яка проходила в Державному Ермітажі. Обставини появи цього полотна досі невідомі, точна дата теж. Прийнято вважати, що робота написана в 1875 році, коли Дега перебував на піку творчості.

На картині зображені друзі Дега, прогулюються по самій знаменитій площі Парижа, – письменник Людовик Алеві і художник віконт Людовик Лепік з двома дочками. Відчуваючи гостру матеріальну скруту, автор продав свою роботу виконту, після чого вона випала з поля зору аж до кінця XIX століття – до неї не залишилося ні одного підготовчого ескізу, ніяких записів і листів. До того ж картина виявилася обрізана знизу – в тому самому місці, де могла стояти підпис художника. Саме ця обставина і ускладнило ідентифікацію.

Другий власник полотна – відомий галерист Поль Дюран-Рюель – ще довгий час намагався продати його за вигідною ціною. Зрештою інтерес виявив німецький колекціонер Отто Герстенберг.

На перший погляд у зображенні віконта з дочками немає нічого особливого – персонажі виглядають цілком невимушено і спокійно. Однак у композиційному рішенні є зухвалий підтекст: батько і діти дивляться в протилежних напрямках. Таким чином художник продемонстрував розрив у поглядах поколінь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)