Плуг та борона (за Міллем) – Вінсент Ван Гог

Плуг та борона (за Міллем)   Вінсент Ван Гог

Сюжет картини був запозичений Ван Гогом з гравюри Альфреда Делоне картині Жана-Франсуа Мілле. Починаючи з 1889 року Ван Гог нерідко копіював роботи художників, творчість яких знаходило в його душі відгук. Подібна робота давала йому заспокоєння під час хвороби, благотворно впливаючи на його душевний стан.

В роботі Мілле Ван Гога привернула тема засніженого поля, на якому подекуди видніються кинуті сільськогосподарські інструменти. Над величезним порожнім простором кружляють ворони, і лише де-не-де видніється убога рослинність. Композиція картини повністю повторює оригінал. Але, перейнявши сюжет, Ван Гог переінакшують картину у відповідності зі своїм баченням і сприйняттям.

Ван Гог не наділяє роботу багатством відтінків, виконуючи її в приглушеній сірій гамі. Лише невелика пляма мізерного сонячного світла видніється на тьмяному небі. Динамічні довгі мазки, якими написано небо, створюють відчуття вихорів вітру над пустельним простором.

Поле написано з допомогою різних пастельних відтінків – від голубувато-сірого на горизонті до сіро-коричневого на передньому плані. Глибокі тіні і закручені мазки створюють відчуття пригніченості і тривоги. Пейзаж стає набагато більш сумним і холодною, ніж на картині Мілле.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Плуг та борона (за Міллем) – Вінсент Ван Гог.