Плями місячного світла в лісі. Зима – Архип Куїнджі

Плями місячного світла в лісі. Зима   Архип Куїнджі

Період творчості Куїнджі, який іноді називали “тихим”, припав на 1880-е рр. і характеризувався вражаючими знахідками художника, на найвищому рівні опанованого ефектними декоративними прийомами. Найбільш яскраво це проявилося в зимових пейзажах, а вершиною досягнень стало полотно “Плями місячного світла в лісі. Зима”.

Намагаючись глибше проникнути в таємниці світу, здається, що Куїнджі шукає “крайню межу”, свого роду максимальне світіння місяця, якого він зможе досягти в своїх роботах. Поряд із збільшенням світлового “напруження”, художник не забуває і про романтичною ідіомі, задіявши для цього легкий силует, а також значно ускладнивши контур.

Зимовий ліс Куїнджі привабливий, він заворожує, він один в один схожий на казку, знайому з дитинства, але злегка забуту. Разом з тим, тут є світло не тільки “рідний” місяця; крім неї, чари пейзажу посилено сяйвом, що походить з загадкового космічного джерела. Вогонь цих двох світів, органічно доповнюють і підсилюють один друга, став свідченням підкорення художником нової творчої вершини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Плями місячного світла в лісі. Зима – Архип Куїнджі.