Пляж в Стадленде – Ванесса Белл

Пляж в Стадленде   Ванесса Белл

Ванесса Белл написала п’ять картин “за мотивами” цього пляжу, який вона досить часто відвідувала у 1909 – 1911 роках. Але над “Пляжем в Стадленде” вона працювала в своїй лондонській майстерні, користуючись лише невеликим начерком, зробленим на пленері. Можливо, такий спосіб роботи був необхідний художниці, щоб відволіктися від зайвих деталей і зосередитися на максимальному спрощенні форм. Простір картини – абсолютно плоске.

Глядач навіть не може бути впевнений у тому, що синій клин, що займає верхню половину полотна – це море, а не стіна. Про це він здогадується тільки з назви. Палітра обмежена тут кількома тонами, кожен з яких укладено в чітко окреслених межах тієї чи іншої форми.

Всю композицію полотна художниця ділить кількома діагоналями, головна з яких – лінія зіткнення моря і пляжу. Друга діагональ “відсікає” лівий кут картини, а третя, уявна, з’єднує персонажів першого плану з персонажами другого. Ця проста і врівноважена композиція, а також заспокійливе поєднання синього і брудно-білого нівелює почуття занепокоєння, яке може виникнути у глядача при погляді на абстрактні фігури у самої кромки води.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)