Пляж в Схевенінгені – Вінсент Ван Гог

Пляж в Схевенінгені   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог в своєму житті не був щасливим і вдалим людиною. Його творчість не визнавали сучасники, тому він постійно прагнув довести, що він яскрава особистість, здатна на геніальні творіння. І в 1881 році художник бере уроки у Антона Муаве, який був йому далеким родичем.

Навчання почалося з малюнка, щоб досягти точності в зображенні предметів. Тільки після цього художник приступив до роботи фарбами, і першою його роботою стала картина “Пляж в Схевенінгені”. Це пейзаж з вітряною погодою, а так як художник працював на пленері, йому довелося писати картину в нелегких умовах. Буря на морі піднімала в повітря хмари піску і не давала працювати. Ван Гог зробив попередній начерк, а дописував картину вже в притулок. Від бурі в барвистому шарі залишилися деякі піщинки.

Щоб написати картину в таких умовах потрібно володіти неабиякою майстерністю. Дуже точно передано стан природи. Сірі хмари нависають над водою, сонце злегка пробивається крізь них, залишаючи яскраві відблиски на бурхливих свинцевих хвилях. З-за такого незвичайного освітлення фігури людей і човни виглядають як силуетні плями. З першого погляду картина здається монохромного, написаної в сіро-зеленій гамі, але придивившись, ми бачимо золотий берег, темно-сині відтінки неба і виблискуючи білими плямами хвилі. Картина написана в манері гаазької школи живопису, так як Муаве належав до неї.

Художники цієї школи прагнули внести нове віяння в пейзажі, використовувати відтінки кольорів, для передачі повітряного простору, хоча їх живопис все ж близька до тональної. Ван Гог вносить в картину зображення людей, що не було характерним для морського пейзажу і вибудовує мальовничу послідовність відтінків єдиного кольору, які включають в себе додаткові кольори, що підкреслюють один одного тоном. Ван Гог зробив новий крок у розвитку живопису, він відійшов від зображення реального кольору предметів, що стало самодостатнім явищем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пляж в Схевенінгені – Вінсент Ван Гог.