Поцілунок – Франческо Айец

Поцілунок   Франческо Айец

Айец Франческо, італійський живописець, представник романтизму, що працював головним чином в Мілані. Основи навчання майстерності живопису Хайес отримав у Римі Канови і Енгра. Його ім’я протягом усього XIX сторіччя було в центрі уваги художньої громадськості.

Картина написана в стилі італійського романтизму. Існує три копії цієї картини, два з яких зберігаються в приватних колекціях, а третя, де жінка одягнена в біле плаття, була написана в 1861 році для сім’ї Мюлиус і продана 12 листопада 2008 року з аукціону Сотбі в Лондоні за 780 450 фунтів стерлінгів.

Айец вважав “Поцілунок” однією з найважливіших робіт. У ній він спробував об’єднати такі властивості італійського романтизму, як натуралізм і пильну увагу до чуттєвої любові, з ідеалом Рісорджіменто – патріотизмом. Повторювана пара, що цілується являє собою алюзію на Ромео і Джульєтту Шекспіра, а також на Ренцо і Лючію з роману Алессандро Мандзоні “Заручені”. Одяг героїв і архітектура свідчать про те, що сцена відбувається в Середні століття, однак абсолютно нова іконографія картини і її патріотичний посил переконують глядача в її сучасності.

Потрібно було володіти неабиякою сміливістю, щоб у 1820-ті роки, коли відбувалися арешти карбонаріїв і багато з них змушені були емігрувати з країни, писати картини на сюжети, в яких звучав протест проти тиранії, висловлювалися волелюбні ідеї. Патріотичний зміст побачили сучасники і в полотні “Поцілунок”. Прощання героїв, одягнених в костюми XIV століття, розцінювалося як алюзія на сцену вимушеної втечі молодого італійського патріота-карбонария.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)