Поцілунок – Пабло Пікассо

Поцілунок   Пабло Пікассо

Картину “Поцілунок” по праву відносять до однієї з кращих робіт пізнього періоду творчості Пікассо.

Гіперболічні особи, злиті в поцілунку… Тут перебільшено все – очі, носи, вуха, завитки бороди. У своїй незвичайній манері, далекій від реалізму, майстер зміг якимось незбагненним чином і передати розжарення пристрастей, та різні емоції двох цілуються людей.

Жінка на полотні чуттєва, любляча і пристрасна. З безмежною відданістю і довірливістю вона горнеться до коханому чоловікові. Очі її зведені до перенісся – саме стільки зусиль потрібно, щоб розглянути улюблені риси.

Чоловік же демонструє зовсім інші емоції. Він виглядає відчуженим і застиглим. Його величезні очі спрямовані вдалину, і зовсім не шукають відданих очей жінки.

Дивовижний феномен картини полягає в тому, що зображені люди, захоплені в такому інтимному моменті, як поцілунок повинні бути дуже близькі, однак, картина явно демонструє між ними непереборну величезну дистанцію в емоційному плані.

Техніка, яка використовується художником у цій роботі, далека від однорідності. То чи Пікассо навмисно використовував різні прийоми, то така стилістична багатогранність обумовлена слабким зором майстра, що вимушує постійно вносити корективи. Якісь мазки на полотні відрізняються точністю і вивіреністю, інші ж, навпаки, характеризуються поспішністю і “легкістю”.

Колорит, на якому зупинився художник, також непритаманний пізнього Пікассо. Це блакитні, сині і сірі тони. Немов в кінці свого життя майстер знову згадав про меланхолічність у і тужливому блакитному періоді своєї творчості ще на початку мистецького шляху довжиною в життя.

Картина при всій своїй авангардність – зламані особи, неправдоподібні пропорції, деформовані лінії, надзвичайно емоційна. Їй не чужа обличительность, але без агресії, яку можна вловити в більш ранніх роботах Пікассо.

Зараз картина перебуває в Парижі, в музеї Пабло Пікассо, і вона незмінно привертає увагу своїм незвичайним поданням простору, фігур і демонстрацією людських пристрастей і емоцій. Цей невичерпний інтерес, який живе вже багато років, є очевидним підтвердженням самобутності великого майстра образотворчого мистецтва, Пабло Пікассо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поцілунок – Пабло Пікассо.