Поцілунок Юди – Ганс Гольбайн

Поцілунок Юди   Ганс Гольбайн

“Страсті Господні в сірих тонах” вважаються одним з головних творів Ганса Гольбейна Старшого. Цикл отримав таку назву завдяки сірої монохромного колористичної гамі, виконаний в техніці гризайль, що імітує скульптуру. Це 12 картин про останніх епізодах земного життя Христа.

Картина “Поцілунок Іуди”, в її основі – сюжет з євангельської історії. Юда Іскаріот – один з учнів Ісуса Христа – зрадив його, вказав на нього сторожі, поцілувавши його вночі в Гефсиманському саду після моління про чашу. Поцілунок Іуди ставиться у християнстві до Страстей Христових і слід відразу за гефсиманським молінням Ісуса.

Поцілунок Іуди став ідіомою, що позначає вищий ступінь підступності і зради. Про арешт Ісуса Христа повідомляють всі чотири євангелісти Марк, Лука, Матвій, Іван.

Ось як пишеться про арешт Ісуса в Євангелії від Матвія:

“… се Юда, один з дванадцяти, приходить, а з ним багато народу з мечами та киями, від первосвящеників і старійшин народних. А зрадник Його дав їм знак, кажучи: Кого я поцілую, Той і є, візьміть Його. І, зараз приступивши до Ісуса, сказав: “Радуйся, Учителю!” І поцілував Його.

В той час сказав Ісус до народу: “Немов на розбійника вийшли ви з мечами та киями взяти Мене; кожен день з вами сидів Я, навчаючи у храмі, і ви не брали Мене. Це ж сталось усе, щоб збулися писання пророків”. Усі учні тоді залишили Його й повтікали. А вони схопили Ісуса, повели Його до первосвященика Кайяфи, де зібралися книжники та старші”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поцілунок Юди – Ганс Гольбайн.