Поет, портрет Ежена Боша – Вінсент Ван Гог

Поет, портрет Ежена Боша   Вінсент Ван Гог

У серпні 1888 року Ван Гог розповів братові про свої плани намалювати картину з другом-художником – він називав його мрійником – використовуючи перебільшені кольору. Замість простого фону звичайної кімнати, він створив ефект нічного неба, на якому голова виділялася б “як таємничий блиск неяскравої зірки в нескінченності”. Це лист вказувало, яке саме значення, Ван Гог хотів передати через портрет. Як і завжди, він не обмежував себе характерною особливістю або рисами людини, який сидів у ролі моделі.

У цьому портреті бельгієць Ежен Бош, художник за професією, зображений як уявлення Ван Гога про мечтательном поета. Він показаний просто, в сучасному костюмі, однак до тла були додані зірки. Пізніше Ван Гога назвав портрет “Поет на тлі зоряного неба”. Бох написаний в поєднанні яскравих тонів жовтого і темних синього. Розміщення голови людини на уявному задньому плані зоряної ночі повинно було підняти портрет на рівень символічного уявлення художника як мрійника, та повідомленням про переміщення художника з безпосередньої соціальної реальності.

Проблема полягала в тому, що незважаючи на таку масштабну ідею для сучасного портрета, засновану на комбінації кольору і символічних атрибутів, Ван Гог не зміг передати таку смислове навантаження без повного текстового пояснення, яке йому довелося викласти в листах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)