Погроза вбивства – Рене Магрітт

Погроза вбивства   Рене Магрітт

Бельгійський сюрреаліст Рене Магрітт у своїх картинах вмів поєднувати звичайні побутові предмети з абсолютно несумісними парадоксальними явищами на рівні психології. Причому він в кожен свій твір вкладав філософський зміст, який не відразу піддається розшифровці. Картина “Загроза вбивства” написана в період роботи художника в багатьох журналах, для яких він створював свої неповторні малюнки.

Це час мистецтвознавці називають часом появи “істинного Магрітта”, коли в його творчості виробилися основні прийоми, ідеї і стиль самого художника. “Загроза вбивства” – це картина повна загадок. Цілком можна сказати, що це цілий комедійний детективний сюжет. Кілька діючих осіб у картині можна трактувати по-різному.

У центральній частині картини розташований труп жертви скоєного вбивства з відрубаною головою, згвалтована, так як відсутня одяг, побита, про що говорить кров з носа і попередньо задушена рушником, яке залишив вбивця на шиї вбитого. Дуже жорстоке вбивство. Але хто ж його зробив? Магрітт представляє нам шанс розгадати цю загадку. На підході в кімнату ховаються за стінами передбачувані вбивці. Хоча кийок і мережу в руках цих персонажів скоріше всього знаряддя викрадення, ніж вбивства. Недалеко від жертви варто слідчий, а може це зовсім і не слідчий, а сам вбивця, який не встиг покинути місце події. За вікном ховаються три свідка або знову ж ховаються вбивць.

Безликим дійовою особою в картині є грамофон з пластинкою, на якій теж можливо записана загроза. Всі дійові особи, потенційні “підозрювані” на одну особу. Це так званий “магриттовский пан”. Цей абсурд є головним завданням художника – збентежити глядача. Крім цього художник грає з часом, змішуючи минуле сьогодення і майбутнє в своїй мізансцені. Ці часи ніби йдуть у перспективу, яку підкреслює зловісна труба грамофона. І невелика нотка романтики – дія відбувається в горах, виднеющихся за вікном.

Переважно сірий колорит картини підкреслює сюжет, його абсурдність і важке сприйняття твору. Але в цьому і є геній Магрітта – створити загадку, збентежити глядача і змусити його думати.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Погроза вбивства – Рене Магрітт.