Покаяння – Нікола Пуссен

Покаяння   Нікола Пуссен

Приблизно в 1635 році Пуссен отримав від свого знайомого, Кассиа-але делъ Поццо, замовлення на серію з семи картин, що ілюструють сім церковних таїнств. В католицькій церкві цими таїнствами є: хрещення, конфірмація, святе причастя, покаяння, рукопокладення, шлюб і соборування.

Пуссен став першим художником, изобразившим церковні таїнства в історичній манері, показавши їх як частину церковної практики перших століть християнства. Можливо, таке рішення було підказане художнику самим Поццо, який, наскільки нам відомо, цікавився історією християнської церкви.

Останню картину з цієї серії Пуссен завершив в 1642 році. В цей час він перебував у Парижі, звідки і відправив полотно в Рим, своєму замовнику. П’ять картин з цієї серії – в тому числі “Соборування” – зберігаються нині в зборах герцога Ретленда в Англії. Полотно “Хрещення” знаходиться в Національній галереї у Вашингтоні, а “Покаяння” загинуло під час пожежі 1816 року.

Побачивши написані для Поццо картини, Поль Фреар де Шантелу побажав мати копії з них, однак художник запропонував замість цього переписати серію заново. Сім нових полотен Пуссен написав 1644-48 роках, і тепер вони зберігаються у Національній галереї Шотландії в Единбурзі, включаючи і другий варіант “Покаяння”, 1647 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Покаяння – Нікола Пуссен.