Поклоніння пастухів – Андреа Мантенья

Поклоніння пастухів   Андреа Мантенья

Творчість Мантеньї являє великого, по суті, першого по-справжньому ренесансного майстра в Північній Італії.

Події християнської історії Мантенья сприймає як щось дуже близьке, тому в його картині багато живих подробиць – поза розбудила Йосипа, изодранние одягу прийшли здалеку пастухів, простонародні обличчя цих людей. Але в той же час, зображуючи дорослих учасників сцени, художник трохи змінив звичайні людські пропорції, наділивши персонажів небувало високим зростанням. Головні дійові особи наближені до глядача, у той час як пейзаж різко йде вдалину, що підкреслює урочистість всієї сцени.

Пейзаж з його суворим кам’янистим ландшафтом, що відрізняє багато картини Мантеньї, посилює враження могутності полотна. Сцена поклоніння розгортається на майданчику, що нагадує гірське плато, далеко зображена скеля, праворуч – опиленное дерево з трохи відрослими гілками, гора, майже позбавлена рослинності, і тільки здалека видно зелена пагорб. Живопис Мантеньї – яскрава і суха, немов овіяна гарячим вітром, а повітря до того прозора, що видно найдрібніші подробиці далеко.

У художника Священна історія перетворює землю, він ніби нагадує, що після пришестя Христа все обличчя цього світу змінилося і людина не може жити, як раніше: він повинен стати сильніше. Дивно, що таке враження справляє зовсім невелика, як і багато станкові роботи Мантеньї, картина, недарма він прославився як монументаліст.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння пастухів – Андреа Мантенья.