Поклоніння пастухів – Доменіко Гірландайо

Поклоніння пастухів   Доменіко Гірландайо

На творчість Доменіко Гірландайо – майстри Раннього Італійського Відродження серйозний вплив зробило вивчення античного мистецтва, а також мистецтва нідерландських майстрів XV ст. і насамперед Гуго ван дер Гуса. Художник в основному працював у Флоренції, але в 1481 – 1482 побував у Римі, де виконав фреску в Сикстинській капелі “Покликання апостолів Петра і Павла”.

У Флоренції він разом з братом очолив велику майстерню, де у нього з’явилося безліч учнів, серед яких був і Мікеланджело. Вершиною творчості Гірландайо стали розписи на тему францисканського ордену в капелі Сассети в церкві Сайту Трініта у Флоренції. У ці ж роки була виконана картина “Поклоніння пастухів”, яку, як і інші зрілі роботи майстра, відрізняє спокійна повествовательность. Тут у зримих образах представлений розповідь про біблійні події, в яких, однак, учасниками нерідко виявляються сучасники художника.

Інші відомі твори: “Дідусь і онук”. Лувр, Париж; “Зустріч Марії і Єлизавети”. 1485-1490. Лувр, Париж; “Сцени з життя Богоматері та Іоанна Хрестителя”. 1486-1490. Хор церкви Сайту Марія Новела, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)