Поклоніння пастухів – Джорджоне

Поклоніння пастухів   Джорджоне

На відміну від багатьох своїх сучасників, венеціанських майстрів, Джорджоне не писав багатофігурних великих композицій. У своїх творах він був небагатослівний, суть висловлював внутрішнім асоціативним осмисленням сюжету, часто даючи глядачеві можливість самому додумати і зрозуміти картину.

В “Поклонінні пастухів” крім обов’язкових фігур Святого сімейства і коліноприклонних пастухів значне місце займає пейзаж – не просто фон, а активний учасник дії. Його сягає у глибину перспектива на горизонті замикається блакитними горами, що створює природне відчуття простору і повітря.

Особлива роль у освітлення, яке стало іншим: ясна чистота раннього ранку, характерна для робіт кватроченто, змінилася неяскравим послеполуденним світлом, що додає картині більшу цілісність і об’ємність. Темно-коричневий тон печери красиво і контрастно підкреслює кольору одягу Йосипа, Марії і двох пастухів, чиї зігнуті спини плавно і ритмічно повторені в овальних лініях, які окреслюють вхід у печеру, біля якого розташовані герої.

Про діяльність художника збереглося дуже мало документів. Не виявлено жодної передплатний картини Джорджоне, деякі з його незакінчених творів відомі сьогодні тільки за гравюрами і копій. Атрибуція робіт майстра представляє достатньо складну проблему, що викликала спори серед істориків мистецтва починаючи з XVI сторіччя. Сьогодні більшість дослідників схильні вважати, що автор “Поклоніння волхвів” – саме Джорджоне, хоча в XX столітті з цього приводу було багато дискусій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння пастухів – Джорджоне.