Поклоніння пастухів – Мартін Шонгауер

Поклоніння пастухів   Мартін Шонгауер

Мартін Шонгауер – один з найбільших майстрів європейського мистецтва XV ст. Найбільшу популярність він здобув як гравер. У живопису творчість художника ознаменувало перехід від традицій готики до принципів Відродження. У його творах більшу роль починають грати пейзаж і натюрморт. Шонгауер навчався мистецтву у батька.

В юнацькі роки він побував у Бургундії, Нідерландах, можливо, в Італії. Істотний вплив на його творчість справили нідерландські живописці Рогир ван дер Вейден і Гуго ван дер Гус. У 1471 Шонгауер влаштувався в Кольмарі, де створив майстерню, а в 1489 переїхав в Берейзах. “Поклоніння пастухів” відноситься до часу розквіту творчості художника.

Це твір з числа так званих маленьких домашніх вівтарів. Просторові побудови, співвідношення пропорцій в зображенні фігур, особливо підкреслені жести – все використовується для акцентування уваги на головному – родились Христа, чия маленька фігурка на білому полотні притягує увагу глядача.

Обдуманість композиції, характерна для творчості Шонгауера, а також включення пейзажу є тими нововведеннями, які суттєво змінили підхід до традиційних сюжетів, надавши їм більш широке трактування. Інші відомі твори: “Марія в рожевій альтанці”, 1473, Церква св. Мартіна, Кольмар; “Явлення Христа Марії Магдалині”. 2-я підлога. XV ст. Музей Унтерлинден, Кольмар.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння пастухів – Мартін Шонгауер.