Поклоніння пастухів – Якопо Бассано

Поклоніння пастухів   Якопо Бассано

Роботи Якопо Бассано, чия живопис належить до венеціанської школі, – барвисті, багатофігурні і наповнені рухом. В них присутні риси маньєризму і помітно віяння бароко, хоча ще й легке. Майстер любив щільні композиції з персонажами, зображеними у складних позах, які в його картинах виглядають природними.

Так, Богоматір у цьому “Поклонінні пастухів” стоїть впівоберта до глядача, і цей ракурс дозволив художнику передати Її тонкий і ніжний профіль, тремтливість і витонченість. У той же час з фігури Марії і що стоїть за Її спиною Йосипа в картині починається складний рух, що йде від Матері до Немовляти, потім до пастуха, розгорненого боком до передньої площини полотна, і повертається, описавши “вісімку”, до початку.

Незважаючи на те що зображено лише кілька пастухів, створюється враження, що прийшли поклонитися Немовляті багато. На полотні буквально немає вільного місця: Бассано помістив сюди овець, собаку, сторожившую стадо, а тепер згорнувся калачиком у кутку, присутніх при народженні Ісуса вола та віслюка. Цей твір викликає в пам’яті слова з 150-го псалма Давида: “Все дихаюче хвалить Господа!” Піднесене внутрішній стан пастухів вторить того тонкому, ліричним настроєм, яке створюють образи Богоматері і Немовляти, а також вечереющий пейзаж далеко.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Поклоніння пастухів – Якопо Бассано.