Поклоніння волхвів – Фра Анджеліко

Поклоніння волхвів   Фра Анджеліко

Фра Анджеліко, до прийняття чернецтва Гвідо ді П’єтро, – найбільший і один з найвідоміших майстрів Флорентійської школи Раннього Відродження. Він вперше згадується в документах як художник у 1417 і 1418 ще під мирським ім’ям.

Своє прізвисько Фра Анджеліко, або Фра Бе-ато-Анджеліко, художник отримав незабаром після смерті за своє дивовижне мистецтво. Його твори пройняті щирою і глибокою релігійністю, природною для людини, яка вміє захоплюватися гармонією всесвіту, земної красою великої Природи – творіння Божого.

Створені художником образи людини носять абстрактний характер, вони занурені у внутрішнє споглядання божественної величі. Контраст їм складає природа, більш плотська і жива – квітучі сади, зелень лісу і луків. Колористичне рішення надає особливу легкість творів, підкреслює їх глибокий духовний зміст.

Картина “Поклоніння волхвів” виконана спільно з Фра Філіппо Ліппі і являє той тип церковної картини, поява якого пов’язана з ім’ям Фра Анджеліко і який відрізняється природно-чуттєвої, але при цьому піднесено поетичної трактуванням сюжету. Інші відомі твори: “Благовіщення”. Ок. 1430. Прадо, Мадрид; “Коронування Марії”. Ок. 1438-1446. Музей Сан-Марко. Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння волхвів – Фра Анджеліко.