Поклоніння волхвів – Ганс Бальдунг

Поклоніння волхвів   Ганс Бальдунг

Вівтар “Поклоніння волхвове” – одна з найяскравіших і вражаючих робіт художника. Тут зображена сцена приходу волхвів на поклоніння немовляті Ісусу. Волхви помітили на сході надзвичайно яскраву зірку, що отримала назву Віфлеємської і, орієнтуючись на неї, прийшли до Віфлеєму. Поява такої яскравої зірки говорило звіздарів і магам про народження незвичайного немовляти. Після прибуття, волхви ретельно досліджують малюка, він повинен бездоганно відповідати всім предприсанним канонами.

Волхв у народів Стародавнього Сходу – мудрець, який володів знанням таємних сил природи, спостерігав за рухом світил, який передрік долю за зірками. У стародавніх слов’ян – чарівник, чаклун, віщун, служитель дохристиянських культів.

Найбільш відомі три волхви, які прийшли з дарами у Віфлієм на поклоніння немовляті Ісусу. В Євангелії імена волхвів не вказані, але за традицією їх називають Балтазаром – владикою скарбів, Яспиром – білим і Мельхіором – царем світу. Перший з них приніс в дар Ісусу золото як символ царської влади; другий – ладан в знак визнання його божественності, третій – мирру, яка вживалася при бальзамуванні, як пророче вказівку на що чекала Христа мученицьку смерть.

На центральній панелі складного вівтаря “Поклоніння волхвів” зображена сцена прибуття волхвів на поклоніння немовляті Ісусу. Тут художник показав момент, коли Яспир уважно розглядає дитину, діва Марія спокійна, це любляча мати, а дитина весела і грає з поважним волхвом.

“Поклоніння волхвів” – це складний вівтар, що складається з трьох частин. На зовнішніх панелях із зворотного боку зображені Св. Катерина Олександрійська та Св. Агнеса. Так виглядає вівтар, коли бічні стулки закриті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Поклоніння волхвів – Ганс Бальдунг.