Поклоніння волхвів – Ієронім Босх

Поклоніння волхвів   Ієронім Босх

В. Босх створив кілька триптихів на біблійні теми, одним з останніх є “Поклоніння волхвів”. Основна частина твору показує основний сюжет. Богоматір розташувалася перед будинком і показує немовляти.

Волхви покладають дари до ніг жінці. На картині зображено момент жертвопринесення, Авраам збирається принести в жертву сина. Така подія символізує жертву Христа, його розп’яття на хресті.

На грудях одного волхва зображена сцена з Старого Завіту. За цією сценою спостерігають селяни, вони виглядають з-за рогу і навіть залазять на дах. Художник зобразив волхвів, відійшовши від загальних прийнятих правил. До цього волхвів зображували тільки іудеями.

Селяни виглядають не так умиротворено і гармонійно, вони ведуть себе навіть нахабно і з гідними волхвами виглядають убого. Привертає увагу людина, що стоїть в дверному отворі. Він одягнений тільки в сорочку і плащ, на голові корона і він з надією дивиться на немовля. Його обличчя випромінює радість, у той час як більшість персонажів виражають ворожість.

На полотнище цього одягу персонажа зображені демони, можливо, він і сам диявол, а більшість оточуючих є його свитою. В руці цей чоловік тримає один з шоломів волхвів, що говорить про його вищість і лідируючої позиції.

Малюнки на одязі темношкірого царя показує його приналежність до язичництва. Небо переходить в золоті відблиски, цим прийомом художник часто використовує у своїй творчості.

Здавалася б зрозуміла біблійна сцена, але дрібні деталі говорять про зло, яке розсіяно скрізь. Малюнки на одязі, незвичайні пози персонажів, тварини і дари все це утворюють єдину картину з глибоким філософським змістом.

Тварини символізують перешкоди, які чекають будь-якої людини на непростому життєвому шляху, боротьба з ними і складає все існування. Живописець зобразив безліч персонажів і безмежну даль, що показує масштабність світу і його різноманітність. Всі образи картини багатогранні, їх не можна охарактеризувати певними рисами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння волхвів – Ієронім Босх.