Поклоніння волхвів – Паоло Веронезе

Поклоніння волхвів   Паоло Веронезе

Картина Поклоніння волхвів була написана в 1573 році як вівтарна композиція для церкви Сан-Сильвестро у Венеції. В ній вже зримо все, чого Веронезе досяг як зрілий майстер. Тут ми бачимо чудово написаний, наповнений повітрям пейзаж.

З частинами хліва, в якому народився Христос, несподівано гармонійні елементи античної архітектури з її арками, балюстрадами і капітелями. Промінь світла, що проникає в це простір з небес, виділяє з маси людей і тварин фігуру молодої Богоматері з Немовлям на колінах. До неї схилився літній чоловік у червоному, по всій видимості, це Святий Йосип. Молодий пастух притримує собаку, з цікавістю спостерігає за тим, що відбувається. По іншу сторону від Марії – уклінні волхви, що прийшли до щойно народженому Спасителю з дарами. На задньому плані юрбиться їх численна свита.

Художник з великою увагою поставився до того, щоб показати, наскільки розкішні їх одягу, особливо Валтасара, преклонившего коліна перед Марією. Несхожістю теплих і холодних тонів художник досягає сильного колірного ефекту, який робить полотно яскраво декоративним. У сюжетах на євангельські або біблійні теми Веронезе, улюбленець Венеції, пише своїх сучасників – особи, їх одяг і навіть їх жести. Його картини повніше, ніж роботи Тиціана, відповідали смакам простих венеціанців.

Як живописець, він майже не поступається великому майстру, вражає його здатність підкоряти всі численні деталі загальним задумом полотна. Але в його творах менше того філософського роздуми над долями буття, яке полонить нас в картинах Тиціана.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)