Поклоніння волхвів – Пітер Брейгель

Поклоніння волхвів   Пітер Брейгель

Час створення картини ставитися до періоду правління голландськими землями – Королем Іспанії Пилипом II. Пітер Брейгель жив і працював в Іспанських Нідерландах. Під час написання картини художник перебував у Брюсселі з 1563 року. У цей період голландське суспільство переживало кардинальні зміни, що виражалося у невдоволенні іспанським управлінням, релігійними конфліктами між католицтвом і протестантським рухом.

Брюссель, у якому проживав і працював Пітер Брейгель, стає центром розвитку революційних рухів та заходів протидії з боку іспанської наместници Маргарити Пармської, резиденція якого знаходилася в цьому місті. Всі ці події не могли залишити байдужим художника і він взявся за написання картини “Поклоніння волхвів”, але в своїй інтерпретації. Картина була досить холодно зустрінута католицьким товариством, оскільки сповнена іронії і антицерковного змісту.

У картині згадується євангельський сюжет про волхвів, які прийшли зі Сходу, щоб поклонитися новонародженому Ісусу і висловити свою повагу поднесенними дарами. У своїй роботі Пітер Брейгель вирішив відійти від традиційного зображення і передачі радості моменту. Перебуваючи під впливом стилю Ієроніма Босха, він пише картину, що не передає радість від народження дитини і всі присутні, включаючи Діву Марію – перебувають у сумі.

Разом з Ісусом, вона ключова фігура композиції, і саме її одяг художник зобразив в синьому кольорі, який є холодним і покликаний передавати печаль. Людина в зеленій хустці, щось шепоче Йосипу, який схилився до нього і закрив очі відображаючи на обличчі байдужість до подій. Біля входу в хлів і навколо Марії з немовлям, Йосипа, волхвів і темношкірого Валтасара знаходяться люди і солдати, на обличчях яких художник відобразив іронію і зловтіха.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)