Поклоніння волхвів – Пітер Рубенс

Поклоніння волхвів   Пітер Рубенс

Дуже відомий сюжет із Євангелії від Матвія про поклоніння волхвів новонародженому Ісусу Христу також дуже популярний і в живопису. Цього сюжету так чи інакше стосувалися Дієго Веласкес, Сандро Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Джорджоне, Вольф Губер, ХансБальдунг і багато інших.

За своє довге плідне життя Рубенс написав близько десятка полотен на цю тему. Робота, про яку ми поговоримо в цій статті, найбільш багата за змістом і максимально наближена до оригінального біблійного сюжету.

Обстановка на картині відповідає “рубенсовскому” часу: відбувалося відродження римо-католицької церкви, надає дуже сильний вплив на всі сторони життя. В картині відчувається деяка помпезність, волхви багато одягнені. Незважаючи на гадану гегемонію церковних догматів, Рубенсу вдалося розкрити зміст сюжету.

Йосип зверхньо дивиться на немовля, Каспар, ставши на коліна, підносить дари, а Бальтазар і Мельхіор віддалік чекають своєї черги піднести дарунки сину Божому, всі вони у супроводі дітей. На полотні митець зобразив символи східного походження для того, щоб нагадати звідки прийшли волхви.

Оригінальне майстерність Рубенса, його побудова композиції, промальовування світлотіней, використання оригінальної системи кольорів – роблять можливим відчути життєвість цього твору. Тіла героїв полотна дуже ретельно прописані. Картина сповнена фігур, образів, аксесуарів – це створює атмосферу значущості події, пов’язаного з народженням християнства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)