Поклоніння волхвів – Якопо Бассано

Поклоніння волхвів   Якопо Бассано

Творчість Якопо Бассано продовжує традиції того напрямку венеціанської живопису, яке зазначено підвищеної святковістю. Цю лінію розвивали Джентіле Белліні, Вітторе Карпаччо, Тіціан і Паоло Веронезе.

У даній картині, яку художник написав у співавторстві з сином Леандро, сам сюжет допоміг створити яскраве, багатоголосний і водночас лірична по духу полотно. Майже весь його перший план зайнятий Волхвами, які “галасливим натовпом” на конях, на ослах і верблюдах приїхали з далеких країн поклонитися народженому Спасителю.

Дитина сидить на колінах у Марії, позаду стоїть святий Йосип, а перед ними екзотично вбрані люди розбирають привезені подарунки, щоб піднести їх Христа. Вся картина пройнята тим піднесеним настроєм, яке зазвичай вносять з собою гості.

Соковиті, глибокі кольори, які грають безліччю відтінком, створюють дивовижний колорит, характерний для венеціанської живопису. Бассано, любив наповнювати свої полотна побутовими подробицями, помістив тут срібне блюдо, золотий глечик, напіввідкритий скриня, який обходить собака, що лежить поруч з одним з волхвів його корону, стоїть біля ніг Богоматері кошик з пелюшками.

Художник ретельно змальовував усе, що створювало відчуття реальності того, що відбувається, наприклад хлів, в якому народився Ісус. Але майстер відчував і тягу до чарівного, відчуття якого всіляко посилював у своєму творі: далеко стелеться переливається чудовими фарбами пейзаж, і треба всім сяє яка вказує волхвам шлях Віфлеємська зірка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Поклоніння волхвів – Якопо Бассано.