Поклоніння хресту з бронзовою змією (фреска) – Аньоло Бронзіно

Поклоніння хресту з бронзовою змією (фреска)   Аньоло Бронзіно

Анджело Бронзіно “Поклоніння хресту з бронзовою змією”. Фреска капели Елеонори Толедської в Палаццо Веккіо у Флоренції, стіна біля входу, розмір 320 x 385 см, деталь. Після 1540 Бронзіно виконав фрески в Палаццо Веккіо у Флоренції, одна з них “Поклоніння хресту з бронзовою змією”.

Якщо у своїх портретах Бронзіно виступає як значний живописець, то багатофігурні композиції митця особливо очевидно виявляють підсилюється деградацію маньєризму: навмисна неприродність і манірність поз, солодкава красивість образів, абстрактна орнаментальність композиції, наліт розсудливості і холодної еротики.

Естетичний ідеал зрілого маньєризму стає повністю відірваний від дійсності, відрізняючись абстракцією і нежизненностью. Недарма теоретики маньєризму нерідко підміняють поняття “ідеї” поняттям “прекрасною манери”, тобто сукупності певних формально-стилістичних прийомів. Подібним чином одним з головних достоїнств твору мистецтва вважається тепер invenzione, тобто вміння “складати” складну і ефектну композицію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Поклоніння хресту з бронзовою змією (фреска) – Аньоло Бронзіно.