Поклоніння зі святим Бернардом і немовлям Іоанном Хрестителем – Фра Філіппо

Поклоніння зі святим Бернардом і немовлям Іоанном Хрестителем   Фра Філіппо

Фра Філіппо належить до великим майстрам Флорентійської школи. На формування художника справило значний вплив творчість Мазаччо, П. та Мазолино, Фра Анджеліко, з яким Ліппі ріднять закладені в їх творах ліричний початок і релігійність.

При цьому художник давав нову інтерпретацію традиційних образів і сюжетів. В його працях з’являються святкові сцени, в яких беруть участь сучасники художника, дії деколи розгортаються на міських вулицях, а образ Мадонни набуває рис граціозною молодої флорентійки.

Художник народився у Флоренції. У 1421 він вступив в чернечий орден кармелітів. Як живописець Фра Філіппо став відомий на початку 1430-х. Майстер працював у Флоренції, Падуї, Прато. У 1456 Фра Філіппо був призначений пріором в жіночий монастир Сайту Маргеріта в Прато. Тут він зустрів послушницю Лукрецію Буті, яка вразила його поетичну душу.

Пріор викрав кохану разом з сестрою. В 1461 році він був звільнений Папою Пієм II від чернечих обітів. У Лукреції і Філіпа народився син Філіппіно, що успадкував від батька дар живописця. Його вчителем став колишній учень Фра Філіппо Ліппі – Сандро Боттічеллі. Інші відомі твори: “Мадонна з Немовлям і ангелом”. Кінець 1450-х. Галерея Уффіці, Флоренція; “Мадонна з Немовлям і сцени з життя Марії”. 1452. Палаццо Пітті, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Поклоніння зі святим Бернардом і немовлям Іоанном Хрестителем – Фра Філіппо.