Полесовщик – Іван Крамськой

Полесовщик   Іван Крамськой

Крамськой, як і багато інших художників, зачіпає в своїй творчості тему селянства. Створюючи портрети селян, він показує себе хорошим портретистом, який вміє з точністю до дрібниць передати емоції і переживання своїх героїв.

На картині “Полесовщик” ми бачимо людину, який виходить з лісової хащі, одяг його здається мені грубою. Кілька кольору темнуваті, що створює контраст з фону із зображенням головного героя портрета, і дає можливість розгледіти найдрібніші деталі самого чоловіка.

На мою думку, художник особливо загострює нашу увагу на вираз обличчя чоловіка і на позі, в якій він зображений. Складається враження, що чоловік рухається і йому тісно у своєму одязі.

У людини за спиною дубина, погляд його насторожений, як ніби він нам не довіряє. Його очі світло-блакитного кольору, видають його напруга. В цьому погляді немає переживання, або сумніву. Мені здається, що Крамськой зобразив людину, який вічно всім незадоволений, він недолюблює людей і не може змиритися з якимись течіями обставин. Постійно бурчить, тим самим висловлюючи своє невдоволення. Здається, ось, ось і він розкриє рот і почне обурюватися і лаяти всіх у колі, або скаржитися на своє життя, звинувачуючи всіх навколо в тому що його життя так погана, і як йому важко.

Ця картина вразила мене. Я ніколи раніше не могла уявити, що дивлячись на портрет, можна зрозуміти, який був чоловік, якого зобразили. Саме в цьому, на мій погляд, і полягає талант художника, з допомогою малюнка розкрити не тільки зовнішню оболонку людини, але і показати його зсередини, з усіма його вадами і недоліками, таким, який він є насправді справі. Я полюбила творчість Крамського, і хотіла б, що б він намалював і мій портрет, що б я могла з боку поглянути на себе і проаналізувати свій характер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)