Політ Фауста і Мефістофеля – Михайло Врубель

Політ Фауста і Мефістофеля   Михайло Врубель

У середині 1890-х років Врубелю надійшло замовлення на цикл робіт для кабінету в готичному стилі. Замовником був один з представників відомої династії Морозових. У цикл робіт входить і панно “Політ Фауста і Мефістофеля”, в основі якого лежить середньовічна легенда. У полотні поєднуються готичні загострені шпилі, барокові складки, модерн і врубелевское розуміння простору.

Модерн виражається в площинний стилізації та передачі простору. Особливо точно передана сцена польоту. Тут і дивовижна перспектива, і складність ракурсу. Ніч. Над невеликим середньовічним містом мчить пара кудлатих коней. Гриви розвівалися на вітрі. Мефістофель сидить верхи на белогривой коні. Він тріумфально розвернувся обличчям до Фаусту. Особа Фауста повністю безпристрасно і непроникним. Він сидить у профіль до глядача, вчепившись у гриву коня. Не можна зрозуміти, про що він у цей момент думає.

Вся картина піднімається імпресіоністськими мазками з правого нижнього кута. Тут будяк, плащ Фауста, тільки що отцепившийся від реп’яхів, сюди ж опускається носок чобота і вказує захований у складках одягу меч. Всі ці зіткнення виведені точно на горизонт, на лінію очей глядача. Мефістофель дивиться не тільки на Фауста, але і в цей кут, де може зустрітися поглядом з реальним спостерігачем.

Врубелевская точність до деталей робить з фантастичної картини реально засвідчена подія. Багато лінії, які повинні бути безперервними, лише позначені пунктиром. На передньому плані полотна художник зобразив величезні кущі будяків. Від цього містична сцена з середньовічної легенди набуває якусь зловісну реалістичність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)