Полонини у цвіту – Вінсент Ван Гог

Полонини у цвіту   Вінсент Ван Гог

На цій картині художник зображує вкриті травою квітучі полонини, які привернули його увагу своєю строкатістю та різнобарв’ям. Автор вибирає для композиції маленький шматочок поля, щоб показати саме те, що його захопило.

Весь простір полотна ніби залите суцільним килимом трав і квітів. Художник уникає побудови композиції, просто наносячи на полотно те, що бачить перед собою. Вертикальні рухи кисті створюють і підкреслюють фактуру поля, покритого свіжої недавно з’явилася травою і весняними польовими квітами.

У цій картині повною мірою проявляється колористичне обдарування Ван Гога. Для зображення трави він використовує практично всі відтінки зеленого кольору, від темних до світлих і іскристих, від прохолодних і повітряних до теплих жовтуватих. Первоцвіти так само майорять усіма кольорами веселки.

Ніжно-рожеві, легкі блакитні, жовті сонячні плями гармонійно розподілені по всьому простору картини, завдяки чому живописна поверхня ніби переливається і іскриться. Фарби, незважаючи на буйне розмаїття, гармонійно поєднуються на полотні. Гармонія доповнюється світлою радістю, яка надихнула художника на створення цього полотна і яку він чудово зумів виразити у своєму творі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)