Польові квіти у високій вазі – Одилон Редон

Польові квіти у високій вазі   Одилон Редон

Квіткові натюрморти – це особливий відділ “натюрмортного” жанру. Вони менше, ніж які-небудь інші натюрморти, зобов’язані бути правдивими. Ще старі голландські майстри дозволяли собі збирати в одному натюрморті квіти, що ростуть в різних куточках світла і розпускаються в різний час. І всі вони зображувалися живописцями свіжими і в повному кольорі. Приблизно так само чинив і Редон. Його квіткові композиції – це фантазії на тему квітів. Треба вважати, що художник прямував голландської традиції цілком свідомо.

В Музеї витончених мистецтв його рідного Бордо була досить непогана колекція голландської живопису, до якої, зокрема, входили і квіткові натюрморти. Немає жодних сумнівів у тому, що в молодості Редон часто відвідував цей музей, але в ту пору натюрморти його цікавили мало. Згадав він про них лише через кілька десятиліть. І створив цілу серію чудових букетів, настільки ж правдоподібних, як і неймовірних.

В роботі “Польові квіти у високій вазі” присутні цілком реальні квіти, так що з цієї точки зору натюрморт не суперечить дійсності. Однак в інтересах композиції Редон настільки ідеалізує колір і форму рослин, що вони стають схожими більше на фантастичних метеликів, ніж на земні квіти.

Особливе значення надавав майстер і вибору посудини для квітів. В даному випадку ваза виступає як би продовженням букета. Сині тони в її підставі перегукуються з синіми квітами, а її форма, плавна і текуча, “заокруглений” весь натюрморт, надає йому завершеності і стійкість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Польові квіти у високій вазі – Одилон Редон.