Поля тюльпанів – Вінсент Ван Гог

Поля тюльпанів   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог створив картину “Поля тюльпанів” у 1883 році. У той час він вивчав живопис в одній з академій. Вже в ту пору художника починали терзати його ознаки душевної хвороби. У творця траплялися напади агресії, він часто впадав у депресію, все з-за того, що він не міг змиритися з самим собою, зі своїм існуванням.

Навчання в академії допомагало Вінсенту розслабитися, пом’якшувала симптоми хвороби. Манера живопису, якої він там навчався, була м’якою і плавною, що допомагало художнику відволіктися від суєти життя, давало спокійно обміркувати багато речей, а його картини наповнювалися теплом і світлом.

В першу чергу на картині в очі кидаються величезні поля тюльпанів всіляких квітів. Тюльпани прикрашає світ заходу, роблячи їх колір ще більш чарівним. Ван Гог любив зображати на картинах людей, ця картина не стала винятком. Вдалині серед квіткових полів йде людина, він працює, доглядає за квітами, перевіряє їх стан, охороняє їх. У той час така робота була частим явищем, багато людей працювали на квіткових плантаціях, особливо в тих краях, де активно поширювалося квітникарство.

У цьому полотні Ван Гог прагнув грати на контрасті кольорів, що допомогло йому краще показати світлі місця, зробити картину об’ємною, завдяки чому увагу і погляд глядача падає в першу чергу на прекрасні тюльпани. Інші об’єкти картини не настільки важливі і залишаються позаду, але навіть вони виконані чітко і натурально, щоб не псувати загального настрою картини. Картина візуально поділяється на дві зони. У нижній частині розташовані квіти, а вгорі – кілька старих будинків, темні дерева і заповнене хмарами небо.

Незважаючи на те, що квіти займають більшу частину картини, без сторонніх об’єктів картина здавалася порожньою. Ван Гог був майстром деталей, він завжди вмів помітити потрібні дрібниці і зобразити їх так, щоб їх змогли помітити всі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)