Полювання Діани – Доменикино

Полювання Діани   Доменикино

Вихованець болонської живописної школи, Доменикино у своїй творчості звертався до спадщини художників Відродження. І якщо ті сприймали античність як щось живе, то академісти – як минув “обробку” ренесансними майстрами.

Звідси наявність в роботах Доменикино на міфологічні сюжети ігрового начала, яке в даному випадку відповідає сюжету картини “Полювання Діани”. Полотно було замовлено живописцю кардиналом П’єтро Альдобрандіні для вілли у Фраскаті.

Художник зобразив змагання німф у влучності стрільби, подібне тому, що було описано в “Енеїді” давньоримського поета Вергілія. Одна стріла повинна була noriacib в дерево, друга – в стрічку, а третя – у птаха, що летить. Діана, продемонструвавши свої вміння, не приховує радості, потрясаючи в повітрі луком і сагайдаком, а німфа зліва вдивляється в ціль, натягнувши тятиву. Інша німфа, в центрі, стримує хорта, готову кинутися на кого-то, що ховається за пишними кущами.

Так в картині виникає мотив міфу про Актеона, який побачив купалася оголену Діану, ніж розгнівив її: вона перетворила мисливця в оленя, і його пошматували власні собаки. Але у Доменикино є лише натяк на міф і його драматичну колізію, тому атмосфера полотна залишається легкою.

Грайливий дух, який панує в роботі, найкраще висловлюють дві юні німфи на передньому плані, що сидять в струмку. Одна з них, вже вступили в пору тілесного цвітіння, ще по-дитячому безневинно дивиться на глядача, друга з дитячих подивом вказує вдалечінь. Ці дві дівочі фігурки пов’язують глядача з подіями на полотні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)