Полювання на бегемота та крокодила – Пітер Рубенс

Полювання на бегемота та крокодила   Пітер Рубенс

Полювання на бегемота та крокодила є картиною олією на полотні Пітера Пауля Рубенса. Рубенс створив жанр великої сцени полювання. Його студія виробляла десятки подібних робіт для аристократичних покровителів в 1610-е і 1620-ті роки. Максиміліана I, курфюрсту Баварії, була написана на замовлення “полювання на бегемота та крокодила” і ще три картини, що зображують полювання на лева, вовка та кабана. Роботи прикрасили літню резиденцію князів Віттельсбахів. Рубенс і його студія провела чотири великих полотна в Антверпені, в період 1615-1616.

Полювання на бегемота та крокодила відбувається на берегах Нілу, на що вказує пальма на тлі картини. Так як гіпопотами і крокодили вважалися небезпечними хижаками, їх знищення було обов’язком, яку виконували дворяни. Мисливський загін складається з трьох чоловік. Вони сидять на арабських конях, а полюють за допомогою списів, мечів і двох лакеїв, які одягнені в грубо обтесані куртки. Один з лакеїв був убитий звіром. Розлючений гіпопотам топче крокодила, оскільки обидва піддаються нападу мисливців і гончих, що викликає в них лють, будить інстинкти самозбереження. Точно передано фізична напруга бегемота та крокодила. Було висловлено припущення, що Рубенс, можливо, відправився в Рим, щоб побачити своїми очима мертвого бегемота.

Складність групування фігур, представлена закрученим рухом, високою драматичністю, блискучою палітрою. Все це є відмінними рисами стилю Рубенса. Гарним підтвердженням цих слів служить картина “Падіння Фаетона”.

Історія картини

Картини цього циклу були розграбовані з палацу під час наполеонівських воєн. Тільки “Полювання на бегемота та крокодила” вціліла. В даний час робота додано в колекцію картинної галереї “Стара Пінакотека” .

Критика Делакруа

У повідомленні від 25 січня 1847 року, французький художник Ежен Делакруа захоплювався роботою, назвавши її “шедеврально виконаної”, зазначивши, однак, що “її дія могла б бути більш цікавим”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)