Полювання на бізона – Чарльз Крейг

Полювання на бізона   Чарльз Крейг

Американська цивілізація – наймолодша в світі. Як, по суті, вона виникла? Після відкриття Х. Колумба і А. Веспуччі освоювати нові землі потягнулися авантюристи, шукачі пригод, відверті пройдисвіти і просто “темний” народ, який не в ладах з законом.

Вогнем і мечем, а також “вогняною водою” вони винищили корінне населення континенту, а тих, що вціліли, зігнали в резервації. Так що історія Америки надзвичайно коротка, а власної культурою її жителі похвалитися не можуть – все привнесене. Картина художника Чарльза Крейга переносить нас в ті часи, коли на просторах прерій полювали виключно індіанці, яких ми бачимо на картині.

Двоє ледь видніються вдалині і розганяють бизонье стадо, намагаються дезорієнтувати могутніх биків, щоб легше було полювати за ними поодинці. Чотирьох, з довгими списами, ми бачимо поблизу, і вони стрімко наближаються.

Автор картини зміг добитися саме такого ефекту – ілюзії наближення. В небі неспішно пливуть хмари, і тягнеться пташиний клин – повинно бути, за принципом контрасту з тим, що відбувається тут, на грішній землі. Бізони виглядають переконливо і грізно, однак вони ситі і неповороткі, так що неважко здогадатися, за ким залишиться перемога.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)