Полювання на кабана – Пітер Рубенс

Полювання на кабана   Пітер Рубенс

У творах Рубенса на тему полювання можна розрізнити дві фази творчості. Картини першого періоду, що тривав до 1620, до якого належить представлена “Полювання на кабана”, характеризуються доцентрової та діагональної композиційною схемою, в них з обох сторін діють неприборкані сили. Більш пізні роботи розробляють композицію, характерну для фризу, тобто дія в них показано в горизонтальному ракурсі, паралельному площині картини.

У першому випадку акцентується кульмінація полювання, коли звір наздоженуть і переможений, у другому – процес лову. І якщо роботи першого періоду демонструють перемогу мисливців над лютим хижаком, то полотна другого – погоню за беззахисним тваринам. Дрезденська картина з точки зору її змісту набагато більше, ніж просто жанрова сцена полювання. В ній чітко “просвічує” античний міф про Каледонської полюванні, тієї, в якій Мелеагр вбиває списом калидонского вепра.

Тут зображені всі учасники історії: вепр стоїть під деревом в щільному кільці мисливців і злобно гавкаючих собак. Аталанта тільки що пустила свою стрілу; спис Мелеагра впивається в звіра. Близько вепра лежить мертвий чоловік. Ця тема використовується багатьма фламандських художників для картин, що представляють полювання на тлі лісового пейзажу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)