Полювання на лева – Ернст Рудольф

Полювання на лева   Ернст Рудольф

Основними заняттями наших далеких предків, безсумнівно, були риболовля, полювання та збиральництво. З плином століттям сама пристрасть до полювання нікуди не зникла. В окремі епохи це заняття вважалося чисто аристократичним, в інші – навпаки, долею простолюдинів. Згадаймо, що серед сонму олімпійських богів і богинь була Артеміда, покровителька мисливців і сама велика мисливиця.

Митці Нового часу просто не могли втриматися від спокуси живописати полювання. Адже вона оголює до дна все, що є в людей, – готовність до самопожертви, доблесть і відвагу, або, навпаки, боягузтво і легкодухість.

Австрійський художник Рудольф Ернст зобразив полювання на лева. “Цар звірів” нагадаємо, що відбувається з породи котячих, але зустріч з такою кішечкою не обіцяє людині нічого хорошого. Ось і тут ми спостерігаємо смертельну сутичку. Кілька кінних з піками, два леви, один з яких примудрився поцупити невдаху мисливця з коня і тепер люто накидається на нього. Полюють, судячи з вбранням, араби.

Разом з ними – мавр, верхи на верблюді і тримає в одній руці маленького левеняти. Ось чому, знати, дорослі леви так відчайдушно і безнадійно б’ються з тими, хто відняв у них дитя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)