Помазання Наполеона I і коронація Жозефіни – Жак Луї Давид

Помазання Наполеона I і коронація Жозефіни   Жак Луї Давид

Це величезне полотно – сама монументальна картина з тих, що були замовлені Давиду новим імператором Франції. На ній зображена коронація Наполеона і Жозефіни, що відбулася 2 грудня 1804 року. Спочатку Давид збирався зобразити Наполеона вінчають короною самого себе, однак, не бажаючи принизити тим самим авторитет папи римського, вибрав момент коронації Жозефіни.

Багато фігури на полотні легко впізнавані. Перед тим, як приступити до створення картини, Давид зробив безліч попередніх начерків і навіть спорудив макет церкви, заповнивши його фігурками людей. Під час роботи йому допомагали художник-декоратор з оперного театру, размечавший перспективу, і учень Давида – Руже, робив начерки композиції.

Полотно було закінчено в листопаді 1807 року. Побачив його Наполеон прийшов у захват. “Добре, дуже добре! – вигукнув імператор. – Давид, вам вдалося вгадати мої думки і представити мене французьким лицарем…” Після незначних поправок картина була виставлена в Луврі у лютому 1808 року, а пізніше, в тому ж році, з тріумфом прийнята в Салоні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Помазання Наполеона I і коронація Жозефіни – Жак Луї Давид.