Пооране поле з висхідним сонцем – Вінсент Ван Гог

Пооране поле з висхідним сонцем   Вінсент Ван Гог

Весну 1889 року Ван Гог провів у лікарні для душевнохворих, яка розташовувалася в колишньому монастирі Сен-Ремі неподалік від Арля. Монастир оточували пшеничні поля, види яких художник не раз писав з вікна своєї палати. Коли стан дозволяв, він малював пейзажі на природі з натури.

На цій картині Ван Гог відобразив широкий вид зораного поля поруч з пагорбів на дальньому плані. Сонце робить простий пейзаж надзвичайно прекрасним. Його величезний диск тільки що став підніматися від горизонту, оточений яскравим ореолом. Завдяки неї небо сяє і виблискує безліччю чистих пастельних відтінків – від теплих жовтих і рожевих до бузкових. Далекі пагорби стають ніби прозорими, оточені легкої блакитний ранковою млою.

Майже весь простір картини займає широке зоране поле. Автор використовує техніку тонких мазків чистих, несмешанних фарб. Зелені кольори трави переливаються в поєднанні з яскраво-жовтими, соковито-коричневими і блакитними відтінками. Автор милується красою гомоном природи, повної чистоти і свіжості.

Любов до природи рятувала Ван Гога від важких думок і переживань, приводячи в порядок почуття і наповнює життєвою енергією. У своєму пейзажі він ніби висловлює цю любов, передаючи настрій умиротворення і спокою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пооране поле з висхідним сонцем – Вінсент Ван Гог.