Пори року – Пітер Брейгель

Пори року   Пітер Брейгель

Над циклом картин “Пори року” Брейгель наполегливо і напружено працював протягом всього 1565 року. Цей цикл протягом багатьох років викликає бурхливі дебати дослідників. Мистецтвознавці не можуть зійтися в думці про кількість картин, які спочатку входили в серію за задумом автора.

Одна група дослідників вважає, що автор присвятив кожному з 12 місяців по одній картині. Друга група вважає, що картин всього 4 і присвячені вони сезонами року. Але найбільш правдоподібною виглядає версія, що цикл складається з 6 картин, кожна з яких присвячена одразу двом місяцям.

У картинах циклу Пори року Брейгель починає виводити на передній план фігури людей. У більшості випадків це селяни, заняття яких визначаються часом року. Таким чином, Брейгель позиціонує людину як частину природи.

Всі пейзажі автора вражають своєю величчю, але при цьому вони напрочуд затишні. Брейгель зміг відмінно передати атмосферу Нідерландів. Та й взагалі, у художника був талант підносити найпростіші речі як справжнє диво.

У цьому циклі картин автора реалістично відображено круговорот природи. При цьому увага автора приділена не тільки зміни її вигляду, але і зміні внутрішнього ритму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)