Порив вітру – Уінслоу Хомер

Порив вітру   Уінслоу Хомер

Основні досягнення американського мистецтва другої половини XIX століття багато в чому пов’язані з іменем художника Уінслоу Хомера, який поряд з Томасом Икинсоном був провідним представником реалістичного живопису. В молодості Хомер навчався літографії, працював ілюстратором. Перші значні роботи – мальовані репортажі з фронтів Громадянської війни – він публікував в нью-йоркському журналі “Harper’s Weekly”.

Формат видання вимагав простих, лаконічних, але разом з тим ефектних малюнків. Елемент ілюстративності і графичности можна виявити і в живопису автора. Незважаючи на обмеженість виразних засобів, Хомер у своїх творах чудово передавав настрій. Картина відображає властиве дитинству атмосферу щастя, свіжого літнього дня. З-за сильного вітру човен накренилася на один бік. Рибак і троє хлопчиків намагаються відновити рівновагу, пересівши на один бік човна.

Сюжет навіває мрії про плаванні, пригоди і далеких незвідані країни, але в той же час це рибаче суденце і люди, які дивляться кудись у далечінь, передають почуття самотності людини в безкрайньому морі. Художник зображував реальні сцени з такою жвавістю і міццю, що глядач, що розглядає полотна, переймався їх настроєм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)